úterý 5. listopadu 2013

Spojencem i z HROBu

Ne, neumřela jsem a neodkázala SKV svůj majetek (dluhy?) To jenom na HoRském Orientačním Běhu vyhlásili sbírku pro SKV - za každou kontrolu 1 Kč do pokladničky.

Cesta začala klasicky s mírným zpožděním, ale pokud by se v pátek odpoledne lidé z různých míst sešli na místě odjezdu včas, považovala bych to za nenormální jev. I tak jsme do centra dorazili v pohodě.

Mám pro tebe dvě zprávy, říká Tom, jednu dobrou a jednu špatnou : Náš pokoj je v druhém patře první od vchodu a spolu s námi tam jsou H. (soupeři v kategorii)
A ta špatná?
Postele jsou poschoďové.
A H. už obsadili ty spodní?
Ne, zatím tam nejsou.
Tak rychle, když budeme hajzli, jsou spodní naše.

Nebyli jsme. Demokraticky jsme se s Magdou dohodly, že ženy dole, muži nahoře :-)

Ještě je třeba trochu naladit před zítřejším výkonem, ale nic, co by výčepní nezvládl. "Prvohrobař" Jarda slavil 44. narozeniny a jak jsme se dozvěděli ráno, měl v plánu s pomocí nás ostatních postavit komín "44", my jsme ale s Tomem zbaběle utekli už ve 23:23 (neplánovaně, ale zase to vyšlo, že :-)

Na start nás odvezly autobusy do lyžařského centra do Rakouska. 
Tam nahoře na konci sjezdovky má většina kategorií kontrolu, říká pořadatel. Už se nemůžu dočkat. 
Začátek trati je free order. Free order to je takový orienťák na druhou, je třeba volit nejen postup z kontroly na kontrolu, ale i nejlepší pořadí. V této části jsme celkem obstáli, na konci jsme byli v kategorii průběžně druzí. (Ta sjezdovka nakonec nebyla tak strašná) Občerstvovačka a pokračujeme, tentokrát už pevné pořadí kontrol. Odbočíme z cesty, razíme a když se vracíme, potkáme holky Adidasky. 
Je to 117?
Je.
Nějak mi to vrtá hlavou. Mám dojem, že tam bylo číslo 113. Ale Tomáš vypadá jistě a je kus přede mnou. Na další kontrolu jsme se museli vracet. Je nějak blízko, přece jsme ji nemohli o tolik přeběhnout. Nedá mi to:
Kontroloval jsi kód?
Teď ano, na té minulé ne.
Nakonec jsme se vrátili.
Jasně, že to nebyla ta správná. Takže znova a lépe. A soupeřům jsme věnovali 12 minut :-(

A protože jsme kámoši, dali jsme jim ještě další šanci. Když Tomovi postupně odpadla podrážka na pravé botě a vzápětí i na levé a musel si je přivázat tkaničkama (naboso běžet nechtěl, nevím proč?), nějak jsme se ztratili ve vzdálenostech a hledali jsme kontrolu o potok dřív. No, nebyla tam. Na občerstvovačce si boty olepil izolepou vyžebranou od pořadatelů, takže jsme se dostali i do cíle :-)(Náš pokoj byl asi smolný, protože Magda ztratila cestou čip. Měla ale štěstí, nějací další závodníci jej našli a donesli do cíle.)

Odpoledne byl čas i na KPČ (Čertova stěna, Lipno) i na pitný režim (Pajzl u Jakuba)

V neděli podle předpovědi prší. Taky mohlo sněžit, je přece listopad. Je ale celkem teplo. Startujeme v kategorii poslední v handicapu, na dav za námi máme náskok 1,5 minuty. Tom je na mě nějaký rychlý. Jenom za ním vlaju a nestíhám se dívat do mapy. Doufám, že to umapuje. Na 4. kontrole jsme docvakli dvojici startující před námi. Teď je to z kopce, musíme jim zdrhnout. Povedlo se, ale ne na dlouho. Šestou jsme trochu pohledali a mají nás a s nimi ještě další dvojice. 
Zase asfalt. Připadá mi, že hřeby na botách prolezly podrážkou na nesprávnou stranu. Jestli ty včerejší bažiny nebyly lepší.
Další 2 kontroly razíme spolu, na 8. slyším: "Půjdeme s nimi". Tak to tedy ne. Oni poběží s námi a před cílem nám potom utečou. Musíme je setřepat. Na občerstvovačce si dám dva loky piva, do ruky vezmu kousek banánu a běžíme. V nejhorším konečně sním datle, které sebou vláčím už od včera. (Povedlo se. Viděli jsme je až v cíli.)4 komentáře:

 1. uplne me mrzi ze me OB minul v mladi...to je fakt pecka tohle cist

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. s orienťákem se dá začít v každém věku :-)

   Vymazat
 2. Hmmm, moc pěkný, někdy mi ty mapy budeš muset pořádně vysvětlit, ať zase nedoběhnu kolem vody do Radkova :o)) V Holčovicích na chatě můžeš vlastně všem udělat nějakou odbornou přednášku o orienťáku :-)
  Jiřík

  OdpovědětVymazat
 3. Muselo tam být krásně!
  Mě by hledali ještě dneska.
  Vlastně ne. Po čtyřicítce se prý baby už nehledají. ...a co teprve před paesátkou!

  OdpovědětVymazat