středa 21. května 2014

Dámská jízda

S Tinou je vždycky sranda. Na první autobusové zastávce se začne vysvlíkat. Ale nikdy to nedotáhne do konce.Že bude  trochu vlhko se dalo čekat. Den předtím zrušili i Silesia bike maraton. Že prý déšť a vítr. Ale v neděli už pršet nemělo. Tak jsem naklikala do mapy trasu (to mi jde, u počítače s lahváčem) a hodila to do éteru. Všichni se vymluvili na rodinu, jenom Tina byla natěšená. Příště jim asi pošlu nějakou light verzi, ať je neodradím.
Když jsme křižovaly potok poprvé, snažila se ho Tina nějak oběhnout (cha, cha zkuste oběhnout potok), ale když jsme jej křížily po čtvrté, vypadala už docela rezignovaně. Je fakt, že jsem tou pěšinkou šla naposledy v parném létě a rozhodně tam nebyly kopřivy po kolena.
Trošku nudy po obyčejné lesní cestě, sem tam kaluž, trošku blátíčka, vůně medvědího česneku, ideální počasí na běh.
Most už postavili, Zbyňo, tentokrát by to už šlo.Malý zádrhelík nastal v ještě neprozkoumaném úseku. Kousek po náhonu, potom dolů k řece a tam někde bude most. Jaký kousek po náhonu, to jsem šťastně zapomněla. Ale moc jsme to nepřeběhly, byl tam spadlý strom, který nám pokračování znemožnil. Kousek jsme se vrátily a sesunuly se svahem na louku.Louka byla nádherná. Rozkvetlá, tráva do půl stehen, voda po kotníky. Takovou nádheru je třeba řádně vychutnat, proběhly jsme ji tedy při hledání mostu několikrát. Tina už žádnou vodu neobíhala.Most jsme nakonec našly a tak si Tina mohla zaslouženě užít Lovecký chodník. Když jsme se blížily k Hradci, říkala něco o Birellu. Vyvedla jsem ji ale z omylu, neběžíme až k hospodě, šup dolů a přes Mariánské louky na Hanuši .-). Nebyl Birell. byly sušenky (výborné). A z Hanuše už je vidět Opava a kdo ví, kde jsou Štěpánkovice, může je skoro vidět taky :-)


Mapa
2 miles2 km
© 2013 Nokia© 2014 Microsoft Corporation

7 komentářů:

 1. Pěkný výlet, příště už mi to snad vyjde. Jiřík

  OdpovědětVymazat
 2. Ty jsi ale vtipálek!
  Kdybych věděla, že ten sám potok budu brodit 4x, tak to neobíhám. Ale bylo to nejvíc krásné a dobrodružné!Díky za nádhernou neděli!
  A toho Birela jsem si dala v Kravařích.

  OdpovědětVymazat
 3. Krásná práce holky! Jestli bude Tina příště v tom svlékání opravdu pokračovat, určitě si to nenechám ujít :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se ještě uvidí, jestli Tě příště vezmeme!

   Vymazat
 4. Jani, ty jsi surovec!!! Odmitnout Tine pivo.. i nealko? Kde se to v tobe bere?? :)
  Jinak tedy obdiv.. nekolikrat krizovat ten samej potok.. to je asi to pravy ultra:)..
  At se dari! 12:)

  OdpovědětVymazat
 5. Tvrďačky teda ... holky, já se na vás tak těším :) Nevím ještě kde, ale už teď se těším :)

  OdpovědětVymazat